• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/
  • https://twitter.com/

KIRIKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

Üyelik Girişi
MENÜ

Spor Olsun Projesi Start Aldı

Kırıkkale'de çocukları spora kazandırmak amacıyla Kırıkkale Valiliği himayelerinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından başlatılan "Spor Olsun Projesi" start aldı

1200 ÇOCUK SPORA KAZANDIRILIYOR 

Kırıkkale Valiliği himayelerinde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Spor Olsun Projesi’nin lansmanı gerçekleştirildi. Yaşları 8 ile 14 arasında değişen 1200 çocuğun katıldığı organizasyon 3 yıl sürecek. Kırıkkale Valisi Bülnet Tekbıyıkoğlu’nun güçlü desteğiyle hayata geçen projede 20 Kulüp, 20 Antrenör, 1200 sporcu yer aldı. 

LASMANA BÜYÜK İLGİ 

Başpınar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, MKE Ankaragücü Kulüp Başkan Yardımcısı Levent Bayram Keser, MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Ömür Erdoğan, MKE Ankaragücü orta saha oyuncusu Taylan Antalyalı ile Nihad Mujakic, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları, kulüp başkanları, spor camiası ve binlerce çocuk katıldı. 

8 YILLIK HAYALİMİZ GERÇEK OLDU 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan lasman protokol konuşmaları ile devam etti. Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin, “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak 8 yıldır hayal ettiğimiz bir projeydi. Kırıkkale Valimiz Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu projemizi çok önemseyerek, değerli buldu. İnşallah projemiz Türkiye’ye örnek olacak, startını verdik. Projemize destek olan herkese gönülden teşekkür ederiz” diye konuştu. 

SİZLER İÇİN AÇTIĞIMIZ KURSLARA KATKI SAĞLIYORUZ 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, “Gençlik Spor İl müdürlüğü olarak Sayın Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu’nun talimatları doğrultusunda gençlerimiz hem sporsal eğitimlerine hem de sanatsal eğitimlerine katkı sunmaya devam edeceğiz. Gençlik merkezlerimizde de sizler için açtığımız kurslarla katkı sunmaya devam ediyoruz. Spor Olsun Projesi kapsamında okullarımızda mahallelerimizde sizler için oluşturduğumuz antrenman alanlarında hem antrenmanlarınıza devam edeceksiniz hem de müsabakalara katılacaksınız. Kişisel gelişimleriniz için seminerler, ağaç dikimi gibi sosyal etkinliklerinde içinde bulunduğu güzel bir program hazırladık” 

GENÇLERİMİZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR

“Gençlerimiz bizler için çok değerli ve önemlidir. Geleceğimizin teminatlarıdır. Her bir anınızı güzel değerlendirin. Size görev ve sorumluluk verildiğinde bu ülkenin bir karış toprağına göz dikene şuan nasıl müdahale edilerek dik duruluyorsa sizlerde günü geldiğinde karşısında durmaya bileceksiniz. Polisimiz askerimiz gibi size de görev verildiğinde sizlerde görevlerinizi yerine getireceksiniz. Sporsal çalışmalardan uzak kalmadan devam etmenizi öneriyoruz. Projenin başlamasında ve ete kemiğe bürünmesinde Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu başta olmak üzere bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

TÜRK GENÇLİĞİNİ SPORLA BULUŞTURACAĞIZ 

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ise; “Sporun birleştirici ve dönüştürücü etkisini bir güç olarak kullanacağımız ‘Spor Olsun’ projesi tanıtım toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Yarınımız umudumuz sevgili gençler, gül benizli reyhan soluklu aydan arı sudan duru sevgili çocuklar; Aranızda sporu yaygınlaştırmak, kulüplerin alt yapısına sporcu kazandırmak ve Türk gençliğini sporla daha fazla buluşturmak adına çıktığımız bu yolda özellikle dezavantajlı grupta yer alan çocuklarımızın ve gençlerimizin spora erişimini sağlamak var olan spor kulüplerinin niteliğini ve sayısını arttırmak projemizde gerçekleştirmek istediğimiz hedefler arasındadır”

İNSANA SEVGİSİNİ SPOR ARACILILIĞIYLA AŞILAMAKTIR

“Dileğimiz o dur ki 43 ili birleştiren Kırıkkale’miz, sporda da birleştirici gücünü kullansın ve bu avantajlı konumunu spor için de bir merkez haline dönüştürebilsin. Bu konumu imkâna dönüştürmek, sporu iyi ve nitelikli nesiller yetiştirmede araç olarak kullanmak stratejik hamlelerimiz arasındadır. Kırıkkale Valiliği olarak yaptığımız spor organizasyonlarında temele aldığımız nokta çocuklarımızın ve gençlerimizin kendini iyi hissetmelerine yardımcı olmak, onları kötü alışkanlıklardan korumak, hoşgörü ve insan sevgisini spor aracılılığıyla aşılamaktır. Sporun insan hayatına olumlu etkisi birçok araştırmayla da desteklenmektedir”

GENÇLERİMİZİ HER YÖNDEN GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ 

“Depresyon, zaman yönetimi, kendi sorumluluğu alma, özgüven eksikliği gibi çağımızın birçok sorunu spor ile aşılabilmektedir. Valiliğimiz himayelerinde yürütülen Umut projesi kapsamında önleyici ve koruyucu tedbirler arasında da sayılan spor bireyin meşguliyetini ve enerjisini doğru alanlara aktarmasına fayda sağlamaktadır. Fiziksel ve ruhsal gelişimini tamamlayabilmek adına bir hak olarak spor sağlıklı bireyler yetiştirmenin ön koşuludur. Sadece sayısal anlamda spor faaliyetlerini artırmaktan ziyade amaç ve kapsamı bakımından nitelikli işlere imza atmak adına bu projede disiplinler arası çalışarak çocuklarımızı ve gençlerimizi her yönden geliştirmeyi hedeflemekteyiz”

SPORUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

“Bu hedefe istinaden İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü ile iş birliği içerinde farklı etkinliklerin planlamasını yaparak sporun dönüştürücü gücünden azami düzeyde yararlanmayı amaçlamaktayız. Planlanan değerler eğitimi, ilk yardım eğitimi ve ağaç dikme faaliyetleri ile çocuklarımızın ve gençlerimizin bütüncül olarak gelişimi desteklenecektir. Bununla birlikte Ankaragücü futbol kulübü ile işbirliği içerisinde olmak sporun birleştirici gücüne örnek teşkil edecek niteliktedir”

KÖKLÜ BİR MAZİYE SAHİP OLAN İKİ KULÜP

“Bu vesile ile hem Ankaragücü spor kulübüne hem de Kırıkkale spor kulübüne teşekkür eder, genç sporcularımıza örnek teşkil edecek köklü bir maziye sahip olan iki kulüp arasındaki iletişim, iş birliği ve pozitif atmosferin artarak devam etmesini dilerim. Bu birleştirici ve dönüştürücü gücün çocuklarımız ve gençlerimizi nitelikli birer sporcu olarak yetiştirmek ilimizin spora ve sporcuya daha fazla değer veren bir merkez haline getireceğine inancım tamdır. Bu inançla başlattığımız projemize yaklaşık 650 bin TL destek sağladık” 

ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜLKE FUTBOLUMUZA KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ

“1200 öğrencimizin projeden faydalanacağını düşündüğümüzde onlarla birlikte daha ileriye gitmek adına 20 antrenörümüz de bizimle beraber proje faaliyetlerini sürdürecektir. Toplamda 20 spor kulübüyle çalışarak öğrencilerimizi hem ilimiz hem de ülke futbolumuza kazandırmayı hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirmek adına desteğini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara yürekten teşekkür eder, projenin profesyonel sporcu yetiştirmede ilimiz ve spor camiasına katkı sağlamasını temenni ederim” dedi. 

MAÇIN BAŞLAMA VURUŞUNU VALİ TEKBIYIKOĞLU YAPTI 

Yapılan konuşmaların ardından Hasan Ali Yücel İlkokulu Halk Oyunları ekibi tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı. Yapılan gösterilerin ardından Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, MKE Ankaragücü orta saha oyuncusu Taylan Antalyalı ile Nihad Mujakic maçın başlama vuruşunu yaptı. Lasman malzeme dağıtımı töreni ile sona erdi.Haber: Kenan Kuzucu121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
AMATÖR KİTAPÇIĞI

FUTBOL BİLGİ BANKASI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.831328.9469
Euro31.329631.4551
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret550031
Site Haritası