• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/
  • https://twitter.com/
Üyelik Girişi
MENÜ
Linkler

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞITÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU


TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU

  


KIRIKKALE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

 


TÜRKİYE FUTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİKIRIKKALE VALİLİĞİ 30.YIL FUTBOL TURNUVASI STATÜSÜ BELİRLENMİŞTİR.

KIRIKKALE VALİLİĞİ
30. YIL FUTBOL TURNUVASI STATÜSÜ


MADDE 1 - AMAÇ ve KAPSAM

1.1 Bu statü; Kırıkkale' nin İl oluşunun 30. Yılı nedeniyle sporun kitlelere yayılması, spora ilginin artırılması, sporun her yaşdaki insanın beden ve ruh sağlığını geliştirilmesi, kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişimin saygı, sevgi, dostluk ve hoşgörü dialoğuna dönüşmesi amacıyla Kırıkkale Valiliği himayesinde, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından organize edelecek "2019 Valilik kupası futbol turnuvası" için hazırlanmıştır.

MADE 2 - TURNUVA ORGANİZASYON KOMİTESİ

2.1 2019 Futbol turnuvası, KIRIKKALE VALİLİĞİ sponsorluğunda, Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilecektir.

2.2 Turnuva Organizasyon Komitesi Kırıkkale GHSİM, Kırıkkale ASKF, Kırıkkale TÜFAD, Kırıkkale İl Hakem Kurulu, temsilcileri yer alacaktır.

MADDE 3 - TURNUVA, FİKSTÜR ve MÜSABAKA TARİHİ

3.1 Turnuva Temmuz-Agustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

3.2 Turnuva katılım formlarının son teslim tarihi : 15 Temmuz 2019 saat: 18.00'dır.

3.3
Turnuva  katılım başvuruları, Nur Cami Konferans Salonunda  yapılacaktır.

3.4 Birinci kademe fikstür çekim tarihi : 

3.5 Birinci kademe fikstür çekim yeri : Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yapılacaktır.

3.6 Müsabakaların başlangıç tarihi, fikstür çekiminde açıklanacaktır.

3.7 Turnuva başlangıç ve bitiş tarihlerinde turnuva komitesi değişiklik yapmaya yetkilidir.

3.8 Turnuvaya katılan takımlar katılım ücreti ödemeyecekler. Valiliğimiz tarafından hazırlanan forma , şort, tozluklar müracatlardan sonra katılımcı kulüplere teslim edilecektir.

MADDE 4 - MÜSABAKA SİSTEMİ

4.1 Birinci kademe müsabakaları, gruplar şeklinde tek devreli lig usulü ile oynanacak olup; sonraki kademe müsabakaları tertip komitesi tarafından belirlenecek statüye göre oynanacaktır.

4.2 Birinci kademe grup müsabaka programı, fikstür çekim yeri ve zamanı turnuvanın son başvuru tarihini takip eden haftada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) internet sitesinde yayınlanacaktır.

MADDE 5 - KATILIM ŞARTLARI UYGUNLUĞU

5.1 Turnuvaya Kırıkkale İlinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları, Özel işletmeler, semt, mahalle, köy, sivil toplum kuruluşları takımları katılacak olup, turnuva katılım formu Kırıkkale ASKF yetkilisine onaylattırıldıktan sonra resmiyet kazanacaktır.

5.2 Takım yetkilisince onaylanmış katılım formu ve istenen diğer belgeler, turnuva organizasyon komitesine (Kırıkkale ASKF Başkanlığına) teslim edilecektir. son başvuru tarihinden sonra evrak teslimi kabul edilmeyecektir.

5.3 Oyuncuların uygunluğu için yanlış beyan ve taahhütte bulunan takımların yanlış beyan ve taahhütte bulunan yöneticisi ile ilgili resmi bildirim yapılacaktır. Ayrıca bu nedenlerden dolayı söz konusu takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

5.4 Kırıkkale ili dışından takımlar turnuvaya katılamazlar.

5.5 Formalara reklam alınmadan önce mutlaka Tertip Komitesinin onayı gereklidir.

5.6 Turnuvaya katılacak takımlardan her oyuncu için nüfus cüzdanı fotokopisi, aile hekimlerinden alacakları "futbol oynayabilir" raporu ve iki adet resim, teknik adam ve yöneticilerden  nüfus cüzdanı fotokopisi ve iki resim istenecektir.

MADDE 6 - OYUNCULARIN UYGUNLUĞU

6.1 Katılım formuna 20 (yirmi) oyuncu yazılacaktır.

6.2 2001 ve daha küçük doğumlular yaşı küçük statüsünde olacak, katılım formuna en az 2 (iki) yaşı küçük statüsünde oyuncu yazılacaktır. Takımlar müsabaka esamesi listelerine 1 (bir) tanesini yazıp onbir kişilik kadroda oynatacaklardır. Oyuncu değişikliğinde de bu statü mutlaka korunacaktır.

6.3 Katılım formuna, halen faal olan profesyonel futbolcu yazılamayacak, amatör olarak halen faal olan 4 (dört) futbolcu (2018-2019 sezonu vizeli) yazılabilecektir. Takımlar müsabaka esame listelerine faal amatör lisanslı oyuncuların dördünü yazıp oynatabileceklerdir.

6.5 Turnuvaya katılacak tüm sporcular için Aile hekimlerinden sağlık raporu alınarak belgeler içinde hazır edilecektir.

6.6 Son 16 (onaltı) ya kalan takımlar bir defaya mahsus elenen takımlardan yada dışarıdan 2 (iki) oyuncuyu kadrosuna ilave ederek Tertip Komitesine  ibraz edecektir.

MADDE 7- SAHAYA GİREBİLECEK VE ESAME LİSTESİNİ İMZALAYACAK YETKİLİLER

7.1 Müsabaka esame listesi 18 (onsekiz) kişiden oluşacak olup; müsabakalarda yedek kulübesibde oturmaları kaydıyla sahaya en fazla 7 (yedi) yedek oyuncu ile bir yönetici, bir teknik sorumlu ve bir antrenör ile belgesini sunmak şartıyla masör ve doktor girebilecektir.

7.2 Takımların, yöneticileri, teknik sorumluları, antrenörleri, oyuncuları müsabakaya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce onaylanacak lisanslarla çıkacak olup; ilgili belgeleri yanında olmayanlar kesinlikle sahaya giremeyecektir.

7.3 Müsabaka esame listesi, katılım formunda belirtilen ve yönetici teknik sorumlu veya antrenör tarafından imzalanacaktır. Müsabaka esame listesini takım kaptanı veya oyunculardan biri imzalayamaz.

7.4 Müsabaka esame listesini imzalamaya yetkili yönetici, teknik sorumlu veya antrenörler müsabaka günübde cezalı ise esame listesini imzalayamazlar. sahaya giremezler.

7.5 Müsabaka esame listesini imzalayacak yetkili bulunmaması halinde müsabaka hakem tarafından oynatılmayacaktır. esame listesini imzalanmayan takım (ibraz edemeyen) hükmen (3-0) yenik sayılacaktır.

7.6 Takımlar esame listelerini müsabakadan 30 (otuz) dakika önce 2 (iki) nüsha halinde hazırlayarak müsabakanın saha komiserine teslim edecektir.

MADDE 8 - MÜSABAKAYA 9 KİŞİDEN AZ GELİNMESİ VEYA HİÇ GELİNMEMESİ DURUMU

8.1 Müsabakaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile gelen veya hiç gelmeyen  ve bu nedenden dolayı oynanmayan müsabakalarda, müsabakaya gelmeyen takımlardan 3-0 hükmen mağlubiyetin yanında 3 puanı silinir.

MADDE 9 - TURNUVA SORUMLULUKLARI VE MÜSABAKA GÜNLERİ

9.1 Müsbaka hakem atamaları İl Hakem Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

9.2 Müsabakalar sonrası olası disiplin cezaları, Tırnuva Tertip Komitesi tarafından karara bağlanacaktır.

9.3 Müsabakalar hafta içi ve hafta sonu (müsabaka saatleri tertip komitesince belirlenecek), oynanacaktır. Turnuva tertip komitesi, fikstür hazırlamaya, fikstürde gerekli değişiklikleri yapmaya, müsabakaların gün, saat ve sahalarını değiştirmeye yetkilidir.

9.4 Müsabakalar Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürlüğüBaşpınar Merkez Sentetik sahas, Yahşihan Yenişehir Sahası ve Fikret arabudak stadyumu' nda oynanacaktır. Son 16 (on altı) ya kalan takımlar kalan müsabakaları ve final müsabakasını Fikret Karabudak stadyumu' nda oynayacaktır.

9.5 Turnuva müsabakalarının proğramı (tarih, saat ve saha bilgileri), sonuç ve puan cetvelleri, Kırıkkale ASKF internet sayfasından yayınlanacaktır. Bu nedenle söz konusu bilgiler kulüplere ayrıca yazılı olarak bildirilmeyecektir. Söz konusu web sitelerinde ilan edilen tüm müsabaka bilgileri kulüplere yapılan resmi tebligat hükmündedir.

9.6 Sahalarda, müsabaka başlangıcında, devamında ve sonrasında sağlık, güvenlik, tribün düzenlenmesi, organizasyon, şiddet ve düzensizliğin önlenmesi ile ilgili tüm düzenlemeleri gerçekleştirme görevi Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne aittir.

9.7 Müsabakalarda yedek kulübesini belirleme hakkı öncelikli olarak misafir takıma aittir.

9.8 Fikstür çekimlerinde birinci takım ev sahibi sayılacak olup, müsabakada formaların aynı olması halinde ev sahibi forma değiştirecektir veya Tertip Komitesi tarafından temin edilecek yelek giyilecektir.

9.9 Ambulans ve sağlıkcı temini ile emniyet tedbirlerinin alınması Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce sağlanacaktır.

MADDE 10 - EŞİT PUANLI TAKIMLARIN SIRALANMASI VE FAİR PLAY DURUMU

10.1 Müsabakalar sonrası gruplarda puan eşitliği söz konusu olursa takımların kendi aralarında oynanan müsabakalara göre ikili veya üçlü averaja bakılacaktır.

10.2 İkili ve üçlü averaj durumunun eşitliği halinde fairplay puanı üstünlüğüne (birinci kademeden itibaren) göre bir üst kademeye çıkan takım belirlenecektir. fair Play eşitliğinde ise genel averaj (birinci kademeden itibaren) baz alınacaktır.

MADDE 11 - İTİRAZLAR, TEBLİGAT ve DİSİPLİN İHLALLERİ

11.1 Turnuva Disiplin Kurulu, turnuva Tertip Komitesi Üyelerinden oluşacak olup, alınan kararlarda TFF disiplin talimadları uygulanacaktır.

11.2 Turnuva organizasyonu ile ilgili itiraz ve öneriler Tertip Komitesine, müsabaka hakemleriyle ilgili itirazlar ve öneriler İl Hakem Kuruluna, müsabaka cezaları ile ilgili itirazlar ve öneriler turnuva Tertip Komitesine yapılacak, kulüpler itiraz ve önerileri dilekçelerini ilgili kurullara ulaştırmak üzere Tertip Komitesine teslim edecektir.

11.3 Müsabakada kırmızı kartla oyundan ihraç edilen oyuncunun 24 (yirmi dört) saat içinde savunma yazma hakkı mevcuttur. yazılan savunmalar, Turnuva Tertip Komitesine yazılacak, Turnuva Yürütme Komitesine teslim edilecektir. Kırmızıkart cezası, fairplay dışı eylemler ve söylemler müsabaka hakemi, saha komiseri ve müsabaka amirinin hazırladığı rapor doğrultusunda İl Disiplin Kurulu tarafından karara bağlanacaktır. Sarı kartlar bir sonraki müsabakalara taşınmayacaktır.

MADDE 12 - ETKİNLİKLER, KUPA ve MADALYA

12.1 Futbol Turnuvası öncesinde ve sonrasında yapılacak etkinlikler ile dereceye girecek takımların ödülleri, kupa ve Madalyalarla, Şiltler Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü tarafından yapılacak olup  gerekli organizasyonlar Fikret Karabudak Stadyumu'nda yapılacaktır.

12.2 Final Müsabakaları neticesinde dereceye giren ilk 4 (dört) takıma kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verilecektir.

MADDE 13 - DİĞER HUSUSLAR

13.1 Müsabakalar 35' er dakikalık iki devre halinde oynanacak, 10 dakikalık devre arası uygulaması yapılacaktır.

13.2 Müsabakalar 11'er kişilik takım kadrolarıyla oynanacaktır. Takımlar müsakalarda 5 (beş) oyuncu değiştirebileceklerdir. Oyuncu değişikliği ile oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir.

13.3 Müsabaka başlamadan önce sahayı terk etmek yada müsabaka esnasında herhangi bir sebeble oyuncu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi durumu (bu durumda müsabaka devam edilmez) hakem tarafından tatil edilir. Hükmen yenik sayılma nedenidir.

13.4 Gurup müsabakalarında kırmızı kart gören oyuncuların alacakları maç oynamama cezasını çekmeden final müsabakalarında oynayamazlar.

13.5 Eleme gurupları ve final müsabakalarının normal sürelerinin berabere bitmesi halinde direkt 5 (beş) ' er penaltı atışı sonrası eşitlik bozulması seri penaltı atışlarına geçilecektir.

13.6 Turnuvada, statü ve Futbol İl Disiplin Talimatları dışındaki itilaflarda Tertip Komitesi ve Disiplin Kurulunun vereceği kararlar geçerli olacaktır.

13.7 Turnuva boyunca müsabakalara gidiş gelişler dahil sporcu, idareci ve teknik heyet ve katılım formundaki uğrayabilecekleri maddi, manavi zararlardan dolayı Tertip komitesi sorumluluk kabul etmez.

13.8 Turnuva ile ilgili tüm bilgi ve belgeler Kırıkkale ASKF sitesinde yayınlanacaktır.

13.9
Turnuva ile ilgili her türlü itirazlar Kırıkkale ASKF Başkanlığı hesabına 200 tl yatırılıp dekont ile ibrazı) beraber yapılacaktır. Kırıkkale ASKF Hesap No: Garanti Bankası ( 570 ) 629 94 934191 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
AMATÖR KİTAPÇIĞI

FUTBOL BİLGİ BANKASI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78706.8142
Euro7.40137.4310
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret367066
Site Haritası